Czym wyróżniają się dobre fotele obrotowe?Czym wyróżniają się dobre fotele obrotowe?

Wygodne i ergonomiczne fotele obrotowe odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby wybrać wysokiej jakości modele, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Dobry fotel obrotowy jest niezbędny przede wszystkim, gdy pracuje się głównie w pozycji siedzącej.

Czym charakteryzuje się dobry fotel?

Najlepsze jakościowo fotele obrotowe na mebletkaniny.pl powinny posiadać jak największą możliwość regulacji. W dzisiejszych czasach standardem jest nie tylko regulacja wysokość w pionie, ale również regulacja kąta odchylenia. Regulacja jest bardzo przydatna przede wszystkim wtedy, gdy z jednego fotela obrotowego będzie korzystać kilka osób o rożnym wzroście. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby fotel był stabilny, dlatego też w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się modele z pięcioramienną podstawą na solidnych kółkach jezdnych.

Jaki fotel wybrać?

Wysokiej jakości fotele obrotowe koniecznie muszą posiadać siedzisko o dość płaskiej powierzchni. Przednie krawędzie najlepiej aby były zaokrąglone. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa szerokość oraz głębokość samego siedziska. Specjaliści zalecają, aby inwestować w fotele obrotowe z siedziskiem o głębokości około 40 cm. Markowe fotele obrotowe powinny być również wyposażone w podłokietniki, które są bardzo przydatne przede wszystkim podczas pisania na klawiaturze. W dużej mierze to właśnie dzięki podłokietnikom można znacząco zmniejszyć obciążenie nadgarstków.