Jak urządzić loftowe, industrialne wnętrze?

Coraz częściej w magazynach wnętrzarskich oraz na blogach znanych projektantów i designerów można znaleźć mnóstwo wnętrz industrialnych, które zachwycają prostotą, minimalizmem i klasą. Sami klienci przekonują się do takich pomieszczeń, gdyż dostrzegają, iż w takich miejscach można czuć się naprawdę dobrze. O czym więc warto pamiętać, urządzając takie pomieszczenia? Podpowiedź poniżej.

Oświetlenie industrialne

Oświetlenie w każdym wnętrzu jest niezwykle ważne. Dlaczego? To ono sprawia bowiem, że domownicy mogą normalnie funkcjonować także wtedy, gdy za oknem zapada zmrok i nie ma już dostępu do naturalnego światła. Ponadto, wnętrza dobrze oświetlone są klimatyczne, przyjemne i niezwykle eleganckie.

Wnętrza w klimacie industrialnym

Takie wnętrza słyną z charakterystycznej dla nich atmosfery, która wymaga jednak dość sporo światła pochodzącego z ciekawych, nowoczesnych lamp. W mieszkaniach i domach urządzonych w klimacie industrialnych można znaleźć sporo lamp sufitowych, kinkietów, lampy stołowe oraz lampy podłogowe. Najczęściej są one wykonane z prostych, solidnych materiałów w dość stonowanej kolorystyce. Dominuje czerń, biel, brąz oraz szarość.

Lampy industrialne

Lampy industrialne na candellux.com.pl wyposażone są w kilka źródeł światła. To idealne rozwiązanie do miejsc bardzo przestrzennych i ciemnych, które dość trudno oświetlić, gdy za oknem zapada zmrok. Warto jednak pamiętać o tym, by pochodzące z nich światło było ciepłe i by nie drażniło domowników. Przy takim oświetleniu można bowiem spokojnie funkcjonować na co dzień, jak i pracować, odrabiać lekcje, gotować, spędzać czas z rodziną na relaksie.

Co oferują znani producenci lamp?

Na rynku pojawiło się już kilku producentów lamp, którzy specjalizują się w tworzeniu asortymentu typowo pod wnętrza industrialne. W ich ofercie można więc znaleźć modne lampy wykonane z metalu, stali, drewna, czy z przezroczystego szkła, które tworzą ciekawe i dość niespotykane kompozycje. Takie lampy sprawdzą się więc w każdym loftowym pomieszczeniu i nie potrzebują one już praktycznie innych ozdób. Klienci bardzo często decydują się na stworzenie z nich spójnych kompozycji. Wówczas wybierają kilka podobnych do siebie lamp, które wspólnie tworzą wyjątkową i ciekawą całość.

Wybór lamp do industrialnych wnętrz wcale nie jest taki trudny, jak by się to mogło wydawać. Tym bardziej, że klienci naprawdę mają w czym wybierać, gdyż producenci z roku na rok prześcigają się, by zaskakiwać ich nowymi wzorami i modelami, które doskonale uzupełnią stylowe przestrzenie. Ponadto, dzięki tak olbrzymiej konkurencji na rynku oświetlenia, można znaleźć industrialne lampy w naprawdę dobrych cenach. I to zarówno znane sieciówki, jak i mniejsze sklepy posiadają w swojej ofercie lampy, których ceny rozpoczynają się już nawet od 200 – 300 zł.