Jaką wybrać lampę do salonu?

lampy stojące

Lampa podłogowa to wręcz obowiązkowy element w każdym gustownie urządzonym salonie czy sypialni. Dziś na rynku wybór takiego oświetlenia jest przeogromny. Jaką zatem wybrać lampę, aby wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru?

Czym charakteryzują się lampy podłogowe klasyczne?

Lampa stojąca inaczej zwana podłogową to produkt, który pełni nie tylko rolę dodatkowego oświetlenia, lecz także funkcję dekoracyjną. Składa się ona najczęściej z podstawy, ramienia oraz klosza zazwyczaj o regulowanym kącie nachylenia.

Klasyczne lampy z ruchomym abażurem są bardzo praktyczne podczas użytkowania, bowiem stopień natężenia światła padającego na pomieszczenie można w nich dowolnie regulować, w zależności od potrzeb użytkownika. Taki produkt potrafi w pełni spełniać wszystkie oczekiwania, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

Jaką wybrać lampę podłogową?

Decydując się na zakup warto szczególną uwagę zwrócić na kilka istotnych czynników. Niezwykle ważne jest, aby lampę podłogową dopasować wielkością do rozmiaru pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Dziś dostępne w wielu sklepach lampy stojące posiadają bardzo ciekawe abażury o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu oddają one do otoczenia oczekiwaną ilość światła.

Lampy podłogowe zazwyczaj pełnią rolę dodatkowego oświetlenia, zatem podczas zakupu warto zawsze sugerować się ich kolorystyką oraz stylem. Im lampa będzie bardziej dopasowana do poszczególnych detali, tym ciekawiej będzie się prezentować.

Dla salonów urządzonych w stylu nowoczesnym dedykowane są lampy podłogowe czarne, które to zazwyczaj cechują się prostotą oraz minimalizmem.