Lampy na korytarz – tańszy czy droższy model?

Ci, którzy aktualnie urządzają swoje wnętrza, doskonale wiedzą, że wybór idealnych lamp na korytarz to dość spore wyzwanie. Dlaczego? W sklepach na klienta czeka ogrom różnorodnego asortymentu w przeróżnych stylach, wersjach kolorystycznych, kształtach i wzorach. Co z tego wybrać? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Lampy na korytarz – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób bagatelizuje korytarze i tym samym za bardzo nie przejmuje się, by wybrać odpowiednie oświetlenie w to miejsce. Są także klienci, którzy korytarz traktują tak, jak każde inne pomieszczenie w domu i również do jego wyposażenia przykuwają ogromna uwagę. Bezapelacyjnie korytarz to miejsce, które wita gości i domowników od razu, gdy się wchodzi do domu. Powinno więc być to miejsce ciepłe, przytulne i subtelnie urządzone, które delikatnie nakieruje każdego na styl, który panuje w całym domu. Dlatego też, światło również w tym miejscu ma ogromne znaczenie. Zakup odpowiedniej lampy do tego miejsca to zatem podstawa.

Tańsze modele

Niekoniecznie jednak trzeba wydawać kilka tysięcy na lampę do korytarza. Można postawić na efektowny, gustowny model, który będzie z niższej półki cenowej, jednak jego producent zadba, by był wykonany porządnie, z dobrych jakościowo materiałów. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, można zdecydować się na lampę wykonaną z przezroczystego szkła, z plastiku lub z wikliny. Jeden, prosty klosz w niedużych rozmiarach sprawdzi się w tym miejscu znakomicie. I co najważniejsze zakup takiej lampy będzie wahał się w granicach od około 200 do 500 zł.

Droższy model

Lampy na korytarz mogą także kosztować dużo więcej. I wcale nie trzeba tu inwestować w wielkie lampy kryształowe wykonane ze złota. Wielu producentów lamp posiada obecnie w swoim asortymencie nowoczesne, designerskie modele, które idealnie wkomponują się w nowatorskie przestrzenie. Lampy na korytarz, które proponują magazyny wnętrzarskie posiadają bardzo ciekawe kształty, dość oryginalne formy oraz są bardzo precyzyjnie wykonane. Takie modele można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych od 500 zł do nawet 3000 zł.

Jak widać z powyższego, klienci mają w czym wybierać. Zarówno na niższych, jak i na wyższych półkach cenowych jest wiele ciekawych modeli, które świetnie wpisują się w każdą aranżację wnętrza. Gdy mimo to klient nadal nie wie co wybrać, warto przyjść do sklepu ze zdjęciem pomieszczenia oraz z jego wymiarami, by fachowa pomoc pomogła w doborze idealnej lampy do korytarza. To świetna opcja dla osób, które niekoniecznie znają się na urządzaniu wnętrz.