Nowoczesna czy tradycyjna. Jaką szafek pod TV wybrać?

szafka pod telewizor nowoczesna DIJON Deko

Choć w ostatnich latach telewizory z szafek przeniosły się w głównej mierze na ściany, to jednak w dalszym ciągu rynek tego typ mebli kwitnie i ma się całkiem dobrze. Do tego stopnia, że coraz częściej obok tradycyjnych, drewnianych wersji, pojawiają się także szafki pod telewizor nowoczesne. Które z tych rozwiązań lepiej wybrać? Nowoczesne czy tradycyjne?

Cechy tradycyjnych szafek RTV

Tradycyjna szafka RTV, która wykonana jest z drewna, to przede wszystkim niezwykła estetyka. Prawdziwe drewno, które często jest używane do produkcji takich szafek, to niesamowity smak i gust, który nadaje mieszkaniu bardzo przytulny domowy charakter.
Nie można także zapominać o tym, że szafki tradycyjne są o wiele pojemniejsze dzięki licznym szufladą i pojemnikom np. na płyty CD, których w wielu domach jeszcze wiele pozostało.

Cechy nowoczesnych szafek pod telewizor

Z drugiej jednak strony szafki pod telewizor nowoczesne ze sklepu meblowego Mebel4u zdecydowanie bardziej pasują do nowych rozwiązań w dziedzinie estetyki telewizorów. Często są to bowiem urządzenia o srebrnym, nowoczesnym i zimnym charakterze, który dosyć słabo pasuje do mebla o bardzo tradycyjnym drewnianym charakterze. Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku szafek nowoczesnych, które są połączeniem szkła i aluminium, co powoduje, że same w sobie stanowią doskonały element wystroju nowoczesnego wnętrza, a telewizor jest tu tylko dodatkiem. Nie mniej to właśnie ten model szafki tv wydaje się lepszym wyjściem głównie ze względu na zdecydowanie bliższe estetycznie rozwiązania do nowych telewizorów.