Pięknie udekorowany ogród oświetleniem

Oświetlenie jest dzisiaj potrzebne w każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Jest ono w pełni użytkowe, ale dzięki odpowiedniej aranżacji może być także niezwykle dekoracyjne, nadające danemu miejscu ciepłego klimatu. Oświetlenie ogrodowe pozwala zarówno na oświetlenie przestrzeni po zmierzchu, jak i na stworzenie w ogrodzie ciekawej i oryginalnej aranżacji.

Jak zasilić lampy ogrodowe?

Można wykorzystać świece, które umieści się w lampionach ogrodowych, takie lampiony wykonane są z metalu czy drewna i mają przeróżne wielkości. Jednak oświetlenie świecami nie do końca daje oczekiwany efekt. Jest to rodzaj oświetlenia tymczasowego, podkreślającego klimat jakiejś towarzyskiej imprezy czy chwilowego wypoczynku w altanie lub na tarasie. Dobrze, że na rynku można znaleźć lampiony ogrodowe ledowe. Zasilane przez promienie słoneczne. Tego typu lampiony ogrodowe świecą zarówno po słonecznym dniu jak i po pochmurnym. Kumulowana w nich energia słoneczna, daje efekty każdego dnia. Ten sposób zasilania lamp ogrodowych jest ostatnio bardzo popularny i na rynku jest wiele przykładów lamp tego typu. Ich przeróżne kształty pozwalają na stworzenie bardzo ciekawego klimatu i wyglądu w przestrzeni ogrodowej. Ponadto są to lampy ekonomiczne, czyli oszczędne w trakcie ich użytkowania. Dawane przez z nich światło czasami może naprawdę zaskoczyć, swoją jakością.

Lampy i lampiony ogrodowe (zobacz) zasila się też poprzez podłączenie ich do domowej sieci napięcia prądu. Taka instalacja wymaga jednak rozłożenia w ogrodzie i zabezpieczenia siatki kabli, przez które do lamp będzie doprowadzony prąd.

Urok danego ogrodu

Oświetlenie w ogrodzie znacznie dodaje uroku danemu miejscu, podkreśla szczegóły, które są w nim bardzo ważne i są równocześnie użytkowe. Dlatego najczęściej podświetlane są oczka wodne, miejsca wypoczynku, altany. Wykorzystując barwy ciepłe oświetlenia otrzymuje się bardzo ciepły klimat w danej przestrzeni, natomiast przy pomocy barw chłodnych tworzy się miejsca doskonale oświetlone, z podkreśleniem kontrastu pomiędzy nimi a przestrzeniami zacienionymi.