Portfel kelnerski – podstawowe wyposażenie kelnera!

Portfel to nasza wizytówka. Odpowiednio uporządkowany świadczy jak najlepiej o jego właścicielach. Dlatego nietrudno dojść do wniosku, że powinien on dobrze wyglądać nie tylko w naszych rękach, ale wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z Klientami. Czyli np w restauracji.

Gustowny dodatek

Owszem, portfel kelnerski to tylko dodatek. Pamiętajmy jednak, że siła właśnie w dodatkach tkwi. Wydanie reszty Klientowi, nie zawsze musi się wiązać z ciągnięciem go po całej restauracji. W bardziej sytuowanych punktach gastronomicznych, to kelner przychodzi do Klienta. Nigdy odwrotnie…

Wygodny dodatek

Sam wygląd to nie wszystko. Gustowny portfel kelnerski, powinien przede wszystkim być wygodny dla kelnera. Z prostego powodu. Przeciągające się wydawanie reszty, bardzo źle świadczy o poziomie danej restauracji. I choć często kelner nie ma takich zamiarów, to jednak przez większość Klientów jest on wtedy uważany jako zło konieczne…

Wizytówka restauracji

Co świadczy o wysokim poziomie danej restauracji? Z pewnością dodatki i ich klasa. Dotyczy to również portfela kelnerskiego, który – jak mówiliśmy wcześniej – ma bardzo duże znaczenie wizerunkowe. Musi być on trwały, by po kilku otwarciach nie uległ on uszkodzeniu. Musi tez gustownie wyglądać zwłaszcza, że jest on naszym produktem reklamowym.

Podsumowując, siła tak jak zwykle tkwi w dodatkach. Dlatego posiadanie odpowiedniego portfela, to ważna cecha u kelnera.