Postaw na inteligentne oświetlenie i uprzyjemnij swoje życie!

oświetlenie inteligentne

Każdy z nas ma potrzebę odczuwania odpowiedniego komfortu podczas wykonywania codziennych zajęć lub odpoczynku. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa światło. Jego barwa i natężenie sprawiają, że nasz organizm lepiej funkcjonuje w określonych sytuacjach. Jak to osiągnąć nie wykonując kosztownych i skomplikowanych remontów? Zastosuj inteligentne żarówki!

Wykorzystaj istniejące lampy

W celu zmiany istniejącego oświetlenia oświetlenie inteligentne nie musimy wymieniać lamp, które mamy w pokoju. Są one głównie przystosowane pod żarówki na standardowe trzonki E27, E14 lub GU10. Dzięki temu możemy w nich zamontować każde źródło światła. Nawet te najnowszej generacji!

Żarówka smart – wygoda użytkowania.

Żarówki smart są już dostępne właściwie u każdego producenta źródeł światła. Opierają się na technologii led, dzięki czemu są bardzo energooszczędne i trwałe. Często łączy się je w pakiety składające się z kilku żarówek i systemu sterowania. Do zmieniania parametrów oświetlenia może służyć na przykład będący w komplecie pilot lub też zwykły smartfon, który jest przez nas używany na co dzień. W naszym telefonie instalujemy wówczas aplikację, za pomocą, której poprzez sieć wi-fi możemy regulować barwę światła oraz jej natężenie.

Szybciej pracuj i lepiej odpoczywaj.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że światło wpływa na naszą efektywność podczas pracy oraz jakość naszego odpoczynku. Jasna barwa światła, czyli na przykład tak zwana barwa neutralna 4000 kelwinów, powoduje, że pracujemy efektywniej i szybciej. Z kolei, aby odpocząć potrzebujemy łagodnego, ciepłego oświetlenia o barwie najlepiej 2700 kelwinów. Dotychczas ciężko było uzyskać taki efekt w jednym pomieszczeniu, ale dzięki pojawieniu się inteligentnych żarówek z funkcją smart jest to obecnie banalnie proste!