Przydatne funkcje wyciskarek do soków

wyciskarki

Mogłoby się wydawać, że zakup wyciskarki do soków nie stanowi dużego problemu ( https://www.sferis.pl/wyciskarki-3854 ). Nic bardziej mylnego. Decyzja musi zostać dokładnie przemyślana. Nie jest to sprzęt, który kupuje się na jeden sezon. Lepiej zainwestować jest gotówkę raz, a porządnie. Niektóre modele wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Mogą one znacząco podnieść komfort i swobodę użytkowania. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy oczekują sprzętu o jakości premium.

Regulacja gęstości soku

Samodzielnie przygotowany sok może mieć różną gęstość. Dobrze, jeśli użytkownik może regulować ten parametr. Dzięki temu urządzenie będzie w stu procentach zgodne z wymaganiami. Za jego pomocą można przygotować zarówno klarowny sok, jak i posiadający wysoką zawartość pulpy.

Wymienne wałki ślimakowe

wyciskarki

Możliwość wymiany wałków ślimakowych stanowi spore ułatwienie. W kilka sekund można przygotować wyciskarkę do konkretnego typu owoców. Dostępne są wałki dedykowane np. ziołom. Zwiększa to funkcjonalność wyciskarki.

Dodatkowe końcówki

Wyciskarka może posiadać dodatkowe końcówki do mielenia mięsa, przygotowywania lodów, wyciskania olejów, a także wielu innych czynności. Jedno urządzenie może zastąpić kilka sprzętów AGD. Istnieją nawet specjalne końcówki do rozdrabniania posiłków dla dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że im bardziej zaawansowane urządzenie, tym wyższa cena. Osoby, które potrzebują klasycznej wyciskarki do soków nie potrzebują takich funkcji.