Szafka tv czy uchwyt. Jakie rozwiązanie wybrać?

Podczas kupowania telewizora większość osób zastanawia się nad przekątną obrazu, czy też typem matrycy. Mało kto myśli nieco w dalszej perspektywie i od razu podczas zakupu rozważa to, jak nowy telewizor zostanie umieszczony w pokoju. Czy użyta będzie tradycyjna szafka tv, czy może nowy ekran zostanie powieszony na ścianie? Co jest lepsze?

Cechy szafki tv?

Najważniejszą zaletą szafki tv jest jej niezwykle piękny wygląd i praktyczność. Nie tylko nowy telewizor będzie się na niej doskonale prezentował, lecz także dzięki swojej pojemności i najróżniejszym zakamarkom, możliwe będzie ukrycie wewnątrz szafki wszystkich dodatkowych sprzętów, takich jak dekodery, odtwarzacze, czy też systemy audio.

Niestety taka szafka to też kilka wad. Wyróżnić tu trzeba wysoką cenę oraz spory rozmiar, który często zajmuje duży kawałek pokoju.

A może uchwyt?

Alternatywą dla takiej szafki tv jest uchwyt na ścianę. Dzięki niemu odzyskuje się sporo miejsca w pokoju, a sam telewizor wygląda bardzo nowocześnie. Niestety traci się wszystkie dostępne w szafce miejsca na dodatkowy sprzęt, co powoduje, że trzeba w takim wypadku wygospodarować na niego miejsce gdzie indziej. Z tego właśnie powodu wydaje się, że mimo wszystko szafka jest lepszym rozwiązaniem.