Dekoracyjna cukierniczka na stół

Cukierniczka stanowi dopełnienie ładnie i gustownie zastawionego stołu. Zostaje na swoim miejscu nawet po skończonym posiłku. Najczęściej wystawiona jest przez cały czas, tak aby posłużyć w każdym momencie, gdy jest taka potrzeba. Tym bardziej warto się postarać, żeby była elementem dekoracyjnym, a nie tylko zwykłym, przypadkowym przedmiotem.

Jak dobrać cukiernicę?

Odpowiedzią na pytanie – Jak wybrać cukierniczkę? – powinno być przyjrzenie się całemu wystrojowi salonu lub dużego pokoju. Zazwyczaj cukiernica stoi na stole przez cały dzień. Dzięki temu każdy, kto przy nim usiądzie może sobie posłodzić kawę lub herbatę. Dlatego warto postarać się, aby był to przedmiot, który spełni również funkcję dekoracyjną. Jest wiele najróżniejszych cukiernic, które różnią się między sobą kształtami, kolorami oraz materiałem wykonania. Jeśli salon wykończony jest w stylu tradycyjnym drewniana rzeźbiona cukiernica będzie doskonałym ozdobnym akcentem. We wnętrzach industrialnych i modernistycznych można postawić cukierniczkę szklaną lub wykonaną ze stali. Jest wiele modeli pojemników na cukier zaopatrzonych w bogate zdobienia z błyszczących kamieni lub złotych dodatków. Taki gadżet wyśmienicie zaprezentuje się w stylu glamour oraz art deco.

Dodatki do cukiernicy

Takie – https://ostry-sklep.pl/cukierniczki pojemniki na cukier występują z różnymi dodatkami. Niekiedy proponowane są w zestawach razem z na przykład maselniczką, naczyniem na mleczko oraz zasobnikami na przyprawy. Jednak najczęstszym dodatkiem do cukierniczki jest praktyczna pokrywka. O przykryciu pojemnika należy pamiętać, zwłaszcza gdy jest on na stałe wystawiony na stole. W ciągu całego dnia kuch osadza się na meblach i innych sprzętach. Jeśli cukiernica będzie otwarta, zabrudzenia dostaną się również na powierzchnię cukru. W pojemnikach do codziennego użytku pokrywki często są na stałe przytwierdzone do obudowy. Dzięki temu nie trzeba się martwić o zgubienie tego małego elementu, a używając cukierniczki instynktownie będzie się ją za każdym razem szczelnie zamykać.