Kolory mebli kuchennych: jak je dobrać?

kolory mebli kuchennych

W końcu stało się: nabyłeś nowe mieszkanie. Należy je teraz odpowiednio urządzić i zaczynasz od kuchni – w końcu to serce domu. Być może nie masz nowego mieszkania, tylko po prostu potrzebujesz zmiany i odświeżenia starych blatów. Nie chciałbyś jednak wydawać fortuny na projektantów i doradców. Postanawiasz zrobić przegląd wyposażenia i mebli: rozglądasz się w internecie i marketach budowlanych. Jednak wybór jest tak duży, że aż zaczyna Cię przytłaczać. Jak dobrać kolory mebli kuchennych, by harmonizowały z wnętrzem?

Kolory mebli kuchennych: jednocześnie ładne i praktyczne

Dobierając kolory mebli kuchennych, należy wziąć pod uwagę fakt, że to miejsce w domu jest szczególnie narażone na zanieczyszczenie. Podczas gotowania czasem coś pryśnie olejem z patelni, czasem rozsypie nam się ryż lub rozleje sok. Zabrudzenie blatów i szafek podczas przygotowania posiłku jest nieuniknione. Z tego powodu dobierając kolor mebli kuchennych, musimy zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale też praktyczność. Wiele osób decyduje się na kolor biały, ponieważ nadaje wnętrzu wrażenia połysku i nowoczesności. Jednak często potem wybór taki jest piętnowany przez gospodarzy: plamy i brud są widoczne wszędzie i rzucają się w oczy, więc włącza się odruch sprzątania. To z kolei powoduje, że niemal bez przerwy czyścimy kuchnię, by mogła połyskiwać bez skazy. Biała kuchnia sprawia, że więcej czasu poświęcamy na sprzątanie niż na gotowanie. Po więcej inspiracji dotyczących koloru mebli kuchennych zajrzyj do artykułu na https://www.sfmeble.pl/inspiration/kolory-mebli-kuchennych-przeglad-ciekawych-propozycji.

kolory mebli kuchennych

Są kolory mebli kuchennych, które trzeba omijać?

Oczywiście nie należy rezygnować z żadnego koloru mebli kuchennych, jeśli nam się bardzo podoba. Po prostu należy zdawać sobie sprawę z niepraktyczności jasnych kolorów w kuchni i nastawić się na częstsze ich czyszczenie niż w przypadku kolorów ciemniejszych.

Nie oznacza to również, że kolory mebli kuchennych muszą być ciemne! Kuchnia powinna być przestronnym miejscem, w którym dobrze się czujemy. Nie musi to być jednolity kolor: szafki i blaty mogą być pokryte ziemistym wzorem, dzięki temu plamy nie będą widoczne. Szafki nad blatem są mniej narażone na brud, więc ich kolor w praktyce może być dowolny.