Komody jako wyposażenie salonu

komody do salonu

Urządzając wnętrze ważny jest dobór odpowiednich mebli, które będą funkcjonalne i dobrze dopasowane. Salon to miejsce, w którym można odpoczywać i spędzać wspólny czas, dlatego warto go wyposażyć w meble nadające estetyki pomieszczeniu oraz pozwalające cieszyć się ich użytecznością. Komody do salonu spełniają te dwa kryteria i są popularnym wyposażeniem tego pomieszczenia. Dostępnych jest wiele rodzajów tych mebli wykonanych w różnych kolorach i stylach. Jaką komodę wybrać?

Komody – w jakich stylach występują?

Na rynku dostępnych jest wiele komód, stworzonych i zaprojektowanych z myślą nawet o wymagających klientach. Każdy w sklepie NOVO DOM może znaleźć komodę do salonu pasującą do swoich preferencji. W jakim stylu są tworzone komody?

Komody w stylu skandynawskim zazwyczaj występują w jasnych i chłodnych kolorach, często łączonych z dodatkiem drewna. Te proste meble, bez zbędnych zdobień są uniwersalne, jeśli chodzi o wyposażenie domu. Ich wygląd pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza.

komody do salonu

Komody klasyczne to najbardziej powszechny styl mebli wykonanych z tradycyjnych materiałów jak drewno. Cechuje je prostota i klasyczny wygląd.

Komody nowoczesne stały się idealnym zamiennikiem ciężkich i zajmujących dużą powierzchnie mebli. Są funkcjonalne o nowoczesnym wyglądzie. Większość komód w tym stylu jest wykonana z połyskiem, aby nadać elegancki wystrój. Dostępne w wielu kolorach, jednak najczęściej spotykane w białym, czarnym oraz szarym odcieniu. 

Komody glamour to bardzo eleganckie wyposażenie wnętrza o bogatym wyglądzie. Posiadają często interesujące, a także oryginalne uchwyty. Dodadzą królewskiego uroku pomieszczeniu. 

Komody do salonu – rodzaje 

Komody można spotkać z dużą ilością szuflad, półek, o różnych uchwytach czy na nóżkach. Te ostatnie są dość popularne w ostatnim czasie ze względu na unikalny wygląd, jak i wygodę podczas sprzątania. Ten typ zazwyczaj nie jest masywny, co ułatwia przemeblowanie. Dużo komód posiada szuflady połączone z półkami, co jest funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym przechowywać wiele akcesoriów w wygodny sposób. 

Komody – z jakich materiałów są wykonywane?

Komody wytwarzane są z różnych materiałów, a ich rodzaj może decydować o trwałości mebla.

Drewno to najpopularniejszy materiał, z którego wykonywane są komody do salonu. Rodzaj drewna decyduje o tym, jak komoda może być podatna na uszkodzenia. Jednak to najpopularniejszy składnik i od samych początków służył do produkcji komody.

Komody metalowe to nowoczesny wystrój wnętrza. Łatwe w utrzymaniu czystości i długowieczne, gdyż nie zagraża im korozja.

Komody z płyty to jedne z lepiej sprzedających się mebli, ze względu na unikalny i bardzo nowoczesny wygląd. 

Komody do salonu – jakie wybrać?

Komody do salonu trzeba trafnie dopasować do wnętrza domu. Jeśli salon jest w jasnym i nowoczesnym stylu to świetnie wpasuje się komoda skandynawska. Można również wziąć pod uwagę drewnianą komodę, która nada klasycyzmu pomieszczeniu.

Kiedy komoda ma być jedynie dodatkiem dekoracyjnym, warto skłonić się po komodę metalową lub glamour’ową. Na rynku jest wiele rodzajów komód do salonu, które można dostosować do własnych preferencji.