Lampa podłogowa: korzyści i cechy lampy podłogowej

We wnętrzach jest wiele drobiazgów i szczegółów, które tworzą jednolity obraz. Niektóre z nich można bezboleśnie usunąć z ogólnego wyglądu, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, służą jako główny łącznik między wszystkimi elementami. Oświetlenie jest elementem projektu, który może być użyty do zauważalnej zmiany atmosfery i percepcji pomieszczenia.

We współczesnych wnętrzach centralne oświetlenie sufitowe odeszło daleko w cień, ustępując miejsca lampkom nocnym, kinkietom, reflektorom i oczywiście oryginalnym lampom podłogowym, którymi można zaaranżować każdą przestrzeń.

Zalety lampy podłogowej

Lampa podłogowa jest idealnym pomocnikiem w tworzeniu tajemniczej, bardzo przytulnej atmosfery i intymnego półmroku, gdy światło nad głową jest wyłączone. Lampy podłogowe są instalowane w miejscach do siedzenia, obok sofy lub foteli i mają wiele zalet:

  • Do instalacji nie jest wymagane przygotowanie ściany, pod warunkiem, że w pobliżu znajduje się gniazdo zasilania
  • Lampę podłogową można przenosić z miejsca na miejsce
  • Nie wymaga dodatkowych mebli i nie zajmuje miejsca na biurku

Dzięki lampie podłogowej można osiągnąć przytulność nawet w ściśle umeblowanym salonie przy minimalnej ilości detali.

Różnorodność lamp podłogowych

Lampa podłogowa to rodzaj oprawy oświetleniowej z wysoką nogą i abażurem. Stojak i abażur mogą być wykonane w różnych formach z oryginalnych materiałów – drewna, szkła, plastiku, metalu. Kształt abażuru może być również zróżnicowany.

Na niektórych urządzeniach znajduje się kilka kloszy. Kształt klosza decyduje o tym, w jaki sposób światło przenika do pomieszczenia:

  • Rozproszone światło – lampa podłogowa posiada prosty abażur, który delikatnie rozprasza światło
  • Światło kierunkowe – lampa jest tak ukształtowana, że skupia promienie świetlne w określonym punkcie
  • Światło pośrednie – klosz pozwala skierować światło na ściany i sufit, odbijając je i tworząc atrakcyjną, spokojną atmosferę

Wiele lamp podłogowych posiada dodatkową opcję – ściemniacz, za pomocą którego można regulować intensywność światła. Na stronie internetowej można znaleźć kilkadziesiąt lamp podłogowych z tą opcją.

W internecie istnieją sklepy gdzie lampa podłogowa dostępna jest w dobrych cenach i ekspresową wysyłką.