Lampy do sypialni dobieraj zgodnie ze stylem wnętrza

Nie ma nic milszego niż słodki odpoczynek w zaciszu przytulnej sypialni. Wypełniona po sufit ciepłym światłem sypialnia tchnie błogim spokojem i niczym najlepsza niańka pomaga ukołysać się do snu. Źródłem światła w sypialni są lampy, które dobiera się je zależnie od stylu we wnętrzu. Jaka lampa do jakiego stylu? Podpowiadamy.

Glamour

Glamour jest terminem, który kojarzy się z bogactwem aż do granic przepychu. Na ekskluzywny wygląd sypialni składają się cenne meble, ociekające bogactwem tkaniny, rozbudowana kolorystyka i przystające do całości oświetlenie. Jeżeli lubisz lśnienie kryształów, postaw na kryształowy żyrandol, znak rozpoznawczy tego stylu. Sięgaj do woli po gięte kinkiety pobłyskujące drogimi kamieniami i złocone, srebrzone oraz welurowe abażury, bo tego wymaga sypialnia godna pałacu

Klasyczny

Pełen harmonii i stonowanej elegancji, styl klasyczny uchodzi za ponadczasowy i w dobrym guście. Umeblowanie sypialni w stylu klasycznym jest solidne i starannie wykonane, z atencją dla detalu. Na oświetlenie sypialni składają się żyrandol i lampy stołowe, proste i ozdobione szklanym kloszem lub abażurem z tkaniny utrzymanej w stonowanej kolorystyce.

Skandynawski

Styl skandynawski ma tyle do zaoferowania, że nie dziwi jego rosnąca popularność. Zrodzony z umiłowania natury, styl skandynawski emanuje prostotą i ujmuje stonowaną kolorystyką. Lampy do sypialni powstają z metalu, drewna i tkanin i odznaczają się oszczędną, bezpretensjonalną i pozbawioną zbędnych ozdobników formą.

Boho

Sypialnia w stylu boho jest lekko zwariowana, jasna, przytulna i utrzymana w ciepłej kolorystyce. Boho jest zakochane w naturze, w związku z czym preferuje naturalne ekologiczne dodatki. Kluczową rolę odgrywa oświetlenie, na które składają się lampy z bambusa, wikliny i rattanu. Gdy zapadnie mrok, sączą przytłumione światło. Za dnia są niezwykle dekoracyjne i stylowe.

Industrialny i nowoczesny

Obowiązuje tu stonowana kolorystyka i kompletny brak zdobień. Lampy do sypialni w większości inspirowane są metalem, który przybiera goły kształt geometrycznej bryły. Aranżując wnętrze w stylu nowoczesnym i industrialnym, skup się na prostocie doprowadzonej do granic stylistycznej surowości.

Niezależnie od stylu, lampy do sypialni powinny być przede wszystkim przydatne i tak oświetlać wnętrze, aby przebywanie sypialni było przepełnione ciepłem i komfortem. Małe sypialnie zadowolą się dwoma źródłami światła, w dużych warto się pokusić o stworzenie stref oświetleniowych. Pamiętaj, światło ma wielką moc i umiejętnie stosowane staje się narzędziem pozwalającym wpływać na nastrój i kontrolować przestrzeń.