Makatki, kosze wiklinowe i inne dodatki w stylu rustykalnym

Chciałbyś urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym, albo jedynie dodać swojej przestrzeni nieco modnego charakteru cottagecore? W tym celu idealnie sprawdzą się urocze, staroświeckie dodatki, z których wiele możemy wykonać własnoręcznie. Zapoznaj się z kilkoma pomysłami na dodatki w stylu cottagecore!

Makatki i makrama

Ręcznie haftowane i obrębiane makatki to niepowtarzalna, charakterystyczna ozdoba, którą możemy dowolnie spersonalizować. Tradycyjnie na makatkach widnieją wyhaftowane aforyzmy związane z domem i rodziną, powiedzenia czy… wersy z Biblii, jednak dziś spokojnie możemy się zdecydować na bardziej nowoczesną treść, taką jak często wykorzystywane w home decor hasła motywacyjne albo cytaty z ulubionego filmu.

Makrama to technika wykonywania dekoracji i przedmiotów użytkowych z wiązanego w specjalne węzły ozdobnego sznurka. Można stworzyć w ten sposób nawet bardzo skomplikowane wzory, a na początku swojej przygody z makramą warto wyposażyć się w książkę o tej technice albo poszukać dobrych samouczków online. Podobnie jak haftowanie czy robienie na drutach, zaplatanie makramy jest bardzo relaksującym zajęciem.

Kosze wiklinowe

Kolejnym ciekawym dodatkiem w stylu rustykalnym są wiklinowe kosze, które możemy przeznaczyć do przechowywania, eksponowania w nich innych ozdób, czy jako elegancki kosz piknikowy. Własnoręczne wyplatanie z wikliny jest co prawda nieco bardziej wymagające od bardziej popularnych hobby, ale spodoba się każdemu, kto lubi tego rodzaju majsterkowanie. Wykonane samemu dodatki nie tylko zyskują niepowtarzalnego charakteru, ale też pomagają w stworzeniu atmosfery w stylu cottagecore.

Motywy ludowe

Warto pamiętać, że nic tak nie wprowadza do wnętrza rustykalnego charakteru, jak motywy ludowe. Dlatego obrazy i bibeloty utrzymujmy właśnie w takiej estetyce. Na makatce oprócz cytatu z Pulp Fiction wyhaftujmy tradycyjne kwiaty. Właśnie wzory kwiatowe, ptaszki, owoce i inne motywy zaczerpnięte ze świata natury dobrze wpasują się do rustykalnego wnętrza.