Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyty kuchenne?

uchwyt do mebli

Urządzając kuchnię, wiele osób stara się, aby była ona zarówno modna, jak i funkcjonalna. Jednym z istotnych elementów, do którego wyboru nie zawsze przywiązuje się odpowiednio dużą wagę są uchwyty do mebli. W tej kategorii odnaleźć można wiele różnorodnych produktów. Na jakie warto się zdecydować?

Jak dopasować uchwyty do szafek?

W modnej kuchni wszystkie elementy powinny tworzyć spójną kompozycję. Dlatego tak ważne jest to, aby każdy uchwyt do mebli podkreślał charakter wystroju. Wśród chętnie wybieranych konwencji aranżacyjnych pojawiają się aktualnie styl minimalistyczny, retro i rustykalny. Uchwyty kuchenne, które sprawdzą się w takich wnętrzach to między innymi ozdobne modele porcelanowe. Warto postawić też na tzw. muszelki. Wykonane z trwałego metalu rączki o charakterystycznym kształcie będą też doskonałym wyborem do kuchni w stylu angielskim. Jakie uchwyty do szafy i pozostałych mebli będą funkcjonalnym rozwiązaniem?

Akcesoria o praktycznym zastosowaniu

Choć w pomieszczeniach retro i rustykalnych umieszcza się zwykle zdobione i estetycznie postarzane elementy, styl minimalistyczny stawia głównie na funkcjonalność. Za wyjątkowo praktyczne uchwyty do szaf i szuflad uznaje się między innymi modele relingowe. Łatwo skomponować je z posiadanymi meblami. Są też wygodne w użyciu i zachowaniu czystości. Odpowiednio dobrane akcesoria wpłyną korzystnie na wygląd i funkcjonalność pomieszczenia.