Oświetlenie w stylu boho

lampy boho

Przytulne i klimatyczne wnętrze to marzenie wielu z nas. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom i magii oświetlenia możemy osiągnąć ten niesamowity efekt. Oświetlenie możemy wykorzystać tak samo jak pędzle i farby, a jest to świetne narzędzie do uzyskania efektu wizualnego lub wprowadzenia określonej atmosfery do pomieszczenia. Jakie lampy najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniu urządzonym w stylu boho?

Styl boho – cechy charakterystyczne

Styl Boho stawia na indywidualizm, wygodę i kreatywność. Zdecydowanie nie jest to właściwy wybór dla minimalistów, w aranżacji sypialni boho dominuje różnorodność dodatków, tkanin, mnóstwo przedmiotów i faktur. Ten styl wnętrza jest artystyczny i swobodny, pełen rękodzieła, pamiątek turystycznych i naturalnych materiałów. Szukając idealnego oświetlenia w stylu boho, warto wybrać kolorowe abażury w odcieniach czerwieni, zieleni, różu, pomarańczy.

Lampy w stylu boho 

Lampa wisząca boho jest idealna nad stołem, gdzie potrzebujemy światła punktowego i efektu dekoracyjnego. W zależności od kształtu i wielkości stołu możesz wybrać jedną lampę, a nawet dwie lub trzy lampy z kloszem boho. Idealnie sprawdzą się lampy bambusowe, lampy rattanowe lub lampy wiklinowe. Lampy stojące Boho doskonale sprawdzą się w salonie. Umieszczone w rogu pomieszczenia tworzą intymną atmosferę. Lampy stojące Boho na wysokiej nodze z wiszącym ażurowym kloszem będą świetnie prezentować się w dużym salonie.

Oczywiście lampy boho nadają się do wnętrz boho, ale nie tylko. Po drodze jest skandynawski, retro i kolonialny. Dobrze prezentuje się w sypialni, pokoju dziecięcym, jadalni, patio czy werandzie.