Panele tapicerowane na ścianę- jak wybrać?

panele tapicerowane

Panele tapicerowane są zbudowane z płyty MDF, pianki oraz tkaniny. To sprawia, że są miękkie w dotyku, wytrzymałe i odporne na działanie wybranych czynników zewnętrznych. Znajdują powszechne zastosowanie w sypialni, gdzie montowane są nad łóżkiem jako zagłówek. Sprawdzą się także w korytarzu. Panele nad siedziskiem, które są spójne z kolorem obicia ławeczki i wykończenia ściany, tworzą harmonijną aranżację w przedpokoju. Panele pasują także w pokoju dziecka, nad łóżeczkiem.

Tapicerowane panele ścienne – dlaczego warto je mieć?

Panele tapicerowane na ścianę mają naprawdę wiele zalet, wśród nich można wymienić następujące:

  • są rozwiązaniem na zatuszowanie nierówności tynku. Miękka pianka znajdująca się pod tkaniną skutecznie ukrywa wszelkie niedociągnięcia,
  • stanowią także doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zagłówków,
  • pełnią także funkcję wyciszającą, dlatego świetnie sprawdzają się w sypialni i pokoju dziecka, 

Ścienne panele tapicerowane – jak wybrać?

Panele tapicerowane na ścianę dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. W pierwszej kolejności należy jednak wybrać materiał, z którego zostały wykonane. Dostępne są modele z wytrzymałej płyty MDF. Drewnopochodny materiał połączono z pianką T66, która wyróżnia się przyjemną miękkością. W drugiej kolejności należy zwrócić uwagę na tkaninę, która pokrywa płytę drewnopochodną oraz piankę. Powinna być wytrzymała i odporna na ścieranie. Właściwie dobrana tkanina długo utrzyma swój kolor i fakturę, szczególnie mimo działania promieni słonecznych czy czynników mechanicznych. Dopiero po ustaleniu parametrów technicznych, w tym również wymiarów paneli, można zastanowić się nad ich kolorem czy wzorem, które odpowiadają aranżacji wnętrza.