Plafon – uniwersalne oświetlenie każdego wnętrza

plafon

Szukając oświetlenia do różnego rodzaju pomieszczeń, warto bliżej przyjrzeć się uniwersalnemu rozwiązaniu, jakim jest plafon. Spośród różnego rodzaju opraw oświetleniowych wyróżnia je najczęściej płaski kształt oraz możliwość montażu zarówno w poziomie na suficie, jak i pionowo na ścianie. Dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno jako główne oświetlenie pomieszczenia, jak i punktowe podświetlenie wiszących luster, obrazów czy dekoracji. Ogromny wybór form i kształtów pozwoli dobrać model, który najlepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.

Oświetlenie ścienne i sufitowe

Uniwersalny sposób montowania plafonów sprawia, że można je zastosować zarówno jako oświetlenie główne, jak i dodatkowe podświetlenie punktowe. Umieszczone na suficie równomiernie i efektownie podświetlą całą powierzchnię, nadając wnętrzom nowoczesnego charakteru. Plafon od Macodesign wykorzystywany do oświetlenia wnętrza sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach o nisko zawieszonym suficie, gdzie niemożliwe i niepraktyczne byłoby zastosowanie lampy wiszącej. Płaskie oświetlenie umieszczone na suficie sprawdzi się również doskonale w pokojach o niewielkiej powierzchni, gdzie zastosowanie przestrzennych żyrandoli powodowałoby efekt przytłoczenia wnętrza, natomiast plafon idealnie je rozświetli i doda uroku. Zamontowanie plafonu na ścianie to możliwość efektownego podświetlenia wiszących dekoracji. Dodatkowo posłużyć może jako uzupełnienie głównego światła sufitowego, rozświetlając wnętrze cieplejszą barwą światła.

plafon

Uniwersalne oświetlenie do każdego rodzaju pomieszczenia

Forma i kształt oświetlenia, jakim jest plafon, pozwala na zamontowanie go w każdym pomieszczeniu domu, zarówno w salonie i sypialni, a także kuchni czy łazience. Ogromny wybór modeli w ofercie producentów pozwoli dopasować oprawę najlepiej sprawdzającą się w każdym z pomieszczeń. W miejscach wymagających lepszego doświetlenia warto postawić na plafony z punktowym źródłem światła, które doświetli wybraną przestrzeń, natomiast w strefie wypoczynku najlepiej sprawdzi się lampa równomiernie rozpraszająca światło po całym wnętrzu.