Tradycyjne lampy do kuchni czy taśmy LED?

lampy do kuchni

Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że oświetlenie w kuchni spełnia niezwykle ważną rolę. Nie tylko sprawia ono, że kuchnia prezentuje się estetycznie i stylowo, ale także znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków. Dzięki światłu każdy zakamarek i każda kuchenna wnęka jest odpowiednio widoczna, a co z a tym idzie kuchnia zyskuje sobie nowy, praktyczny wymiar. Niemniej jednak pojawia się zwykle dylemat, czy zdecydować się na tradycyjne lampy do kuchni, czy na nowoczesne oświetlenie taśmami LED. Co zatem wybrać?

Lampy do kuchni dla miłośników tradycji

Tradycyjne lampy do kuchni to swojego rodzaju dodatek do tego wnętrza, który jest prawdziwie niezastąpiony. To właśnie tego typu lampy do kuchni, które montowane są na środku sufitu znacznie poprawiają widoczność. Wobec tego wydaje się, że są one niezbędnym elementem wyposażenia i jest w tym wiele racji. Lampy do kuchni w tradycyjnej formie mają wiele zalet. Do największych z nich można zaliczyć:

  • Tradycyjne lampy do kuchni praktycznie zawsze prezentują się niezwykle elegancko oraz stylowo
  • tego typu oświetlenie jest niezwykle praktyczne, gdyż jedna lampa doświetla praktycznie całe pomieszczenie
  • świecą one ciepłym światłem, które znacznie wpływa na przytulność oraz aranżację wnętrza

Czy nowoczesne taśmy LED sprawdzą się w kuchni?

Nowoczesne taśmy LED to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach. Jednak czy taśmy sprawdzą się jako lampy do kuchni? Otóż z pewnością nie będzie to zbyt praktyczne rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie są one w stanie dostatecznie rozproszyć światło,  a co za tym idzie nie doświetlą wnętrza w wystarczający sposób. Taśmy LED za to o wiele lepiej spiszą się jako oświetlenie dekoracyjne. Można zamontować je np. pod wiszącymi szafkami, w okolicy blatów roboczych, czy nawet w okolicy szuflad. Znacznie poprawią one wygląd kuchni, a także przyczynią się do jej odświeżenia i nadania jej bardziej nowoczesnego i oryginalnego wydźwięku.