Wisząca i stojąca lampa z półką do każdej aranżacji

Dobre zaprojektowanie wystroju mieszkania wcale nie jest takie proste. Można wynająć do tej pracy fachowca, który zrobi to profesjonalnie, ale samodzielne zaaranżowanie swoich czterech kątów będzie dużo bardziej satysfakcjonujące. Przy projektowaniu wnętrza bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednio rozmieszczone oświetlenie, a szczególnie lampki, które przydadzą się nie tylko w salonie, ale także w sypialni, gabinecie i w przedpokoju.

Nowoczesne lampy z półką – wiszące, stojące i nocne

W sklepach z oświetleniem można znaleźć szeroką gamę lamp, które doskonale wpisują się w nowoczesne i klasyczne aranżacje. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się lampy z półką, które szczególnie przydają się w nieco mniejszych pokojach, w których każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. Do wyboru są stojące, wiszące oraz małe lampki nocne. Lampa z półką stojąca zdecydowanie jest najlepszym wyborem do salonu i gabinetu. Do kompletu można dopasować do niej lampkę nocną, którą będzie można postawić na stoliku, komodzie lub parapecie. Wiszące lampy z półką znakomicie nadają się do powieszenia w sypialni nad łóżkiem lub w salonie nad kanapą. Świetnie będzie także wyglądać w przedpokoju z żywym wiszącym kwiatem.

Jaką żarówkę wybrać do lampki nocnej, a jaką do stojącej?

Lampa z półką (zobacz) na pewno jest praktycznym rozwiązaniem. Bardzo ważną rolę odgrywa dobranie odpowiedniej mocy i barwy światła. Przede wszystkim należy sugerować się tym, w jakich okolicznościach lampa będzie używana. Jeśli ma to być lampka nocna do sypialni, to należy wybrać ciepłe światło o mocy od 3 do 5W. Jest to odpowiednik tradycyjnej żarówki o mocy od 20 do 40W. W salonie do stojącej lampy dobrze jest dobrać również ciepłe światło, ale nieco mocniejsze. Może to być nawet 7W. Najlepszym rozwiązaniem byłaby żarówka z możliwością regulacji mocy świecenia. Jeśli chodzi o lampę do gabinetu, to do pracy przy komputerze idealnie będzie nadawać się chłodna żarówka o mocy 5 lub 7W.

Metalowa, drewniana a może z tworzywa sztucznego – jaką lampę wybrać?

Wiadomo już, że lampa z półką jest idealnym rozwiązaniem w każdym przypadku. Nawet w dużym pokoju przyda się dodatkowa półka, na której będzie można postawić kwiatka lub położyć książkę. Oczywiście lampę należy dobrać do stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju lampy. Metalowe doskonale pasują do nowoczesnych i industrialnych wnętrz. Lampy z drewnianą półką świetnie nadają się do klasycznych i rustykalnych aranżacji. Lampy wykonane z tworzywa świetnie będą współgrać z nowoczesnym i minimalistycznym stylem.