Wybór oświetlenia do sufitu: jaka jest różnica między lampami sufitowymi

oświetlenie sufitowe

Lampy sufitowe LED montowane są w mieszkaniach, biurach, sklepach, fabrykach, a nawet na zewnątrz: na gankach i tarasach. Oprawy te nadają się do oświetlenia miejscowego i ogólnego – a nawet do oświetlenia elewacji.

Możliwości montażu lamp sufitowych

Oświetlenie sufitowe z https://www.elampy.pl/lampy-sufitowe różni się pod względem liczby żarówek, strumienia świetlnego, kształtu i wielkości, mocy, zastosowania, klasy ochrony i wielu innych czynników. Bez problemu znajdziesz oprawy oświetleniowe do dużego holu, przytulnej sypialni czy nawet parkingu/magazynu. Każde pomieszczenie w domu wymaga osobnego rozwiązania oświetleniowego. Lampy są dobierane na podstawie wielkości pomieszczenia, temperatury i wilgotności, funkcji, które muszą spełniać oprawy.

Downlight LED

Aby uzyskać jasne i jednolite oświetlenie, użyj sufitowej lub punktowej lampy sufitowej. Downlighty LED natynkowe montowane są na powierzchni sufitu. Istnieją modele o różnej mocy i wielkości przeznaczone do dużych i małych pomieszczeń.

Modele lamp podwieszanych

Modele podwieszane montowane są na przewodach. Są one wybierane do pomieszczeń z wysokimi sufitami. Istnieją zawieszki, w których można regulować długość sznurka. Montuje się je nad powierzchniami roboczymi: nad biurkiem lub toaletką, w kuchni, nad barem. Oprawy, które mogą zmieniać kąt świecenia, są wygodne, jeśli trzeba oświetlić różne strefy w pomieszczeniu.

Oprawy wpuszczane w sufit

Oprawy wpuszczane w sufit montowane są na równi z powierzchnią lub tak, że plafon nieco wystaje. Wymagają one specjalnych wnęk. Małe reflektory punktowe są często wpuszczane w sufit w celu uzyskania dodatkowego oświetlenia lub podziału na strefy. Większe modele wpuszczane nadają się do pomieszczeń z niskimi sufitami, biur i sal lekcyjnych.