Wybór stołu do jadalni: okrągły czy prostokątny?

stół okrągły rozkładany

Jeśli kiedykolwiek wydawało Ci się, że wybór stołu do jadalni jest prosty i wystarczy wybrać odpowiedni kolor, pomyśl jeszcze raz. Przynajmniej kształt jest ważną częścią całego procesu. Pytanie powinno więc brzmieć: czy chcesz stół okrągły czy kwadratowy? Oczywiście projektanci wnętrz powiedzą Ci, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, więc ostateczna decyzja będzie musiała uwzględniać przestrzeń przeznaczoną na sam stół, ale pomyśleliśmy, że powinniśmy opowiedzieć Ci o wszystkich za i przeciw, abyś miał pewność, że dokonasz świadomego wyboru. Czy jesteś gotowy?

Rozważ towarzyskie spotkania

Wybór okrągłego lub prostokątnego stołu może być nieco łatwiejszy, jeśli wiesz, gdzie będzie stał, jeśli zastanowisz się, jak bardzo towarzyski ma być. Czy stół będzie używany tylko podczas rodzinnych obiadów, czy również podczas imprez? Uważamy, że stoły okrągłe rozkładane jak np. te tutaj są dobre dla zaprzyjaźnionych rodzin, a stoły prostokątne na imprezowanie.

Pojemność

Oto jeden z tych momentów, kiedy rozmiar naprawdę ma znaczenie. Oczywiście wybór tego, co zajmuje mniej miejsca, czyli stołów okrągłych lub prostokątnych, jest kluczowy, gdy wiemy, gdzie dokładnie będą stały meble, ale nie zapominajmy o tym, ile osób trzeba wygodnie posadzić. Za punkt wyjścia niech posłuży Twoja rodzina, a następnie zastanów się nad możliwością włączenia przynajmniej jeszcze jednej pary. Szczerze mówiąc, stoły prostokątne znacznie ułatwiają przyjęcie dużej liczby osób.

Nogi mogą być czynnikiem decydującym

Styl nóg stołu, który lubisz, może pomóc Ci w wyborze okrągłego lub kwadratowego stołu do Twojej jadalni. Na przykład, jeśli nie podoba Ci się wygląd unikalnych nóg cokołowych, być może lepiej będzie wybrać projekt kwadratowy, który oferuje szerszy wybór stylów nóg.

stół okrągły rozkładany

Czy chcesz uniknąć ostrych narożników?

Na koniec pomyślmy o rodzinach z dziećmi! Wszyscy wiemy, że ochrona domu przed dziećmi to zadanie samo w sobie, dlaczego więc nie uprościć go, wybierając okrągły stół jadalny, który nie ma żadnych ostrych narożników? Domy inspirowane stylem retro pokochają rzeczy nieco mniej linearne i nieco bardziej bogate!